הוואי – אלוהה ומאהלו, לטייל בגלויה

מסלול טיול באיי הוואי – מנהלות והאי מאווי

שווה להתאמץ – גן עדן בהוואי

הוואי הוא המקום היפה ביותר שטיילתי בו, אני מעזה להכריז. יערות גשם ירוקים, הרי געש, קניונים עמוקים, חופי טורקיז, צבי ענק, חול ים בשחור ואדום, סלעי לבה, מצוקים שרגל אדם לא נגעה בם. כל זאת בסוף העולם שמאלה, או יותר נכון מערבה מכאן. 20 שעות טיסה מפרידות בין ישראל להוואי. למעשה הרבה יותר כי אין טיסה ישירה. לנו זה לקח שלושה ימים עם עצירה של יומיים בלוס אנג'לס. כאילו אמר הבורא או היקום "רוצים לטעום מכל היופי הזה"? תתאמצו.

אכן התאמצנו. לא רק הקושי בטיסה הארוכה, במעברים המרובים, בנהיגה בדרכים צרות, בג'ט לג שמלווה אותנו עד עכשיו. הוואי קשה גם לכיס. ארה"ב של אחרי הקורונה יקרה מאד ואיי הוואי יקרים בשלושים אחוזים מהיבשת. יקר וקשה אבל שווה!! נופים בראשיתיים שלא מהעולם הזה. בואו תראו.

"מערבה מכאן, עומדים צוקים
ומחכים, ומחכים.
מערבה מכאן, יש דברים אחרים
מגדלים – ציפורי ענק
שעוני קוקיה מוזרים.
מערבה מכאן, הכל אחר
לא כדאי להרחיק מערבה מכאן
מספיק להגיע עד קצה החול
מקום שם המלח מחליד
את גדרות הזמן." תרצה אתר

למרות שתרצה אתר חשבה שלא כדאי להרחיק מערבה מכאן.. אני מקווה לשכנע אתכם שכן.

קניון Waimea – קוואי

הוואי על קצה המזלג – כמה פרטי טריוויה על האיים

 • הוואי היא המדינה ה 50 של ארה״ב. המדינה הדרומית ביותר בארה"ב במרחק 4000 ק"מ מהיבשת או 6 שעות טיסה.
 • עד סוף המאה ה 19 היה בהוואי משטר מלוכני. המלך הראשון היה קמאהמאה הראשון שפסלו ניצב בהונולולו. בסוף המאה ה 19 סופחה הוואי כטריטוריה של ארה"ב ובשנת 1959 הפכו האיים למדינה ה 50.
 • הוואי משתייכת לקבוצת איים פולינזים באוקיינוס השקט. ראשוני המתיישבים הגיעו להוואי מהאיים לפני 1500 שנים.
 • איי הוואי הם המדינה היחידה בארה"ב ששטחה עדיין גדל בגלל פעילות געשית. באי הגדול הוואי, ישנה התפרצות משמעותית מהר הגעש קילוואה.
 • 137 איים בהוואי אך רק שמונה מיושבים באופן משמעותי. האיים העיקריים לפי גדלם:
  • הוואי Hawai'i – האי הגדול
  • מאווי Maui
  • אואהו O'ahu
  • קאואיי Kaua'i
  • מולוקאי Moloka'i
  • לאנאי Lana'i
  • ניאיהאו Ni'ihau
  • קאהולאווה Kaho'olawe
 • מיליון וחצי תושבים יש בכל איי הוואי, שליש מהם גרים בעיר הבירה הונולולו שבאי אוהאו.
 • בהוואי תמצאו את השיעור הגבוה ביותר של אזרחים ממוצא אסיאתי. למעלה מ 30 אחוזים הם יפנים שהגיעו במאה ה 19 לעבוד בשדות הסוכר. באי תמצאו מקדשים יפנים.
 • המטבע הוא דולר אמריקאי והשפה הרשמית היא אנגלית אך ילידים ממוצא פולינזי מדברים עדיין בשפת הוואי. שפה שיש בה רק 12 אותיות– העיצורים h k l m n p w והתנועות a e i o u והסימן ' . המילים ארוכות מאד. בכל זאת אמרו לפחות אלוהה – שלום ומאהלו – תודה מילים שתשמעו מכל עבר והן הרבה יותר משלום ותודה אלא חלק מתרבות של כבוד לזולת, שלווה והודיה.
 • שאקה – תנועת יד מקובלת לאמירת תודה. מקומיים (וגם זרים) רבים משתמשים בשאקה במקום אמירת תודה. השאקה תגיע לאדם שנתן לכם לדוגמא זכות קדימה בכביש או עשה עבורכם מחווה קטנה.
 • שרשרת הוואי מכונה Lei. השרשרות עשויות לרוב מפרחים אך גם מעלים ואגוזים.
 • האקלים טרופי והוואי נחשבת לאזור הטוב ביותר לגלישה בעולם.
 • הוואי נקראת מדינת הקשת בענן וזה גם הסימן על לוחית הרישוי. אנחנו ראינו רק שתי קשתות יפות. זה יחסית מעט.
 • הגידול העיקרי הוא קפה, אגוזי פקאן ואננס. בעבר התבססה החקלאות על גידולי סוכר. רוב מוצרי הצריכה מיובאים מהיבשת ולכן האיים יקרים ב 20-30 אחוזים מארה"ב או כפי שהיא נקראת כאן main land.
 • הטראומה ההיסטורית של האי קרתה בדצמבר 1941 – מתקפת חיל האוויר היפני על פרל הרבור באי אוהאו. מהלך שגרם להצטרפותה של ארה"ב למלחמת העולם השנייה.
 • ברק אובמה, הנשיא ה 44 של ארצות הברית נולד וגדל בהוואי.
 • בני הוואי שומרים מאד על אוצרות הטבע. אסור לקטוף פרחים וצמחים, להפריע לבעלי חיים או לאסוף צדפים.
 • לפני שנכנסים לבית פרטי, יש להסיר נעליים. בכל קומפלקס דירות בו לנו, ראינו בכניסה שלט שמבקש זאת.
 • אחד המאכלים הנפוצים בהוואי הוא shaved ice. מעין ברד במרקם רך יותר עם הרבה צבע מאכל. לעיתים מוסיפים גם גלידה וסוכריות. באופן בלתי צפוי זה אפילו טעים.

אחרי שלמדנו את הפרטים הבסיסיים על הוואי אני חושבת שאפשר להתחיל.

מסלול הטיול

יצאנו לדרך בחודש אוקטובר. זוג הורים ושניים מילדינו הבוגרים שבדיוק השתחררו מהצבא. טיילנו שלושה שבועות במערב ארה"ב ואיי הוואי. זה היה הטיול המורכב ביותר שעשינו מבחינת מספר טיסות, לינות, מעברים ורכבים. טסנו ישירות ללוס אנג'לס ונשארנו בה יומיים לפני שהמשכנו להוואי. בהוואי טיילנו בשלושה איים – מאווי, קאווי ואוהאו. קינחנו בשלושה ימים בלאס וגאס ומשם חזרנו לישראל. בפוסט זה אסכם את מנהלות הטיול, הביקור במאווי ובהמשך אכתוב פוסטים לקאווי ואוהאו.

לוס אנג'לס

בלוס אנג'לס בקרנו בטיול גדול שהוקדש למערב ארה"ב לפני 13 שנים. טיילנו ברוב מוקדי העניין התיירותיים כולל פארקי השעשועים. אז מה עשינו ביומיים? בקרנו בחוף וניס ובתעלות וניס. אזור התעלות נחמד מאד ומזכיר קצת את פורט לאודרדייל בפלורידה. השכונה הייתה מקושטת בצורה מושקעת ומעוררת השתאות לקראת ליל כל הקדושים וזו הייתה פתיחה נחמדה.

תעלות וניס
הלואין בחוף וניס

בקרנו במוזיאון לאמנות LACMA והצטלמנו עם מיצג המנורות האינסטגרמי הנחמד שבכניסה. במוזאון אזור שמוקדש לאמנות מודרנית שהיה מעניין מאד.

מיצג המנורות במוזיאון
תערוכה מעניינת

נסענו שוב בעקבות השלט של הוליווד לגן ירוק ונחמד שמאפשר תצפית טובה לשלט (יותר טובה מזו של מצפה הכוכבים).

ברוכים הבאים להוליווד

חזרנו לטיילת סנטה מוניקה, ל 3RD. STREET PROMENADE והצצה קטנה לשדרת הכוכבים. השתתפנו בהקלטה של תוכנית האירוח של ג'ימי קימל (חוויה!) ובקרנו במתחם הקניות והבילוי השווה GROVE. העצירה בלוס אנג'לס אפשרה לצבור כוחות ולהתאושש במקצת מהג'ט לג והייתה נחמדה מאד. יש מה לעשות בעיר והיינו יכולים לבלות בה בקלות עוד יומיים. מי שאומר שזו עיר משעממת ומיותרת פשוט לא הכין שעורי בית.

MAUI – מאווי

מאווי היה האי הראשון שבקרנו בו בטיול והוא אי משגע עם תופעות טבע מרהיבות. רוב הזמן הסתובבנו עם הלסת שמוטה. יופי שקשה לתאר במילים. היו לנו באי חמישה לילות וכמעט 6 ימים מלאים. זה הספיק לביקור במוקדי העניין העיקריים ומעט זמן מנוחה. אנחנו לא מאנשי הבטן גב. אם אתם מתכננים רביצה משמעותית בחופים או ברזוריטים שריינו לכם זמן נוסף.

מאווי הוא אמנם האי השני בגדלו בהוואי אבל מאוכלס בדלילות. במאווי 170000 תושבים לערך, כעשירית מאוכלוסיית הוואי. אין באי ערים גדולות אלא עיירות נחמדות שלוות ונעימות. הרבה תיירים והרבה זוגות בירח דבש. במאוויי אזורים הרריים וירוקים מאד אליהם מגיעים בנסיעה בדרכים צרות ופתלתלות וחופי טורקיז מרהיבים. הר הגעש הגדול והבולט עם פסגה של 3000 מ', נקרא האליקלה ונמצא באזור דרום מזרחי של האי. זהו הר הגעש הרביעי בגדלו בעולם אם מודדים מקרקעית האוקיינוס. העיירות הבולטות הן Kihei ו-Wailea במרכז/ דרום האי ולהאינה Lahaina במערב.

מה עשינו במאווי?

הטיול הבולט ביותר במאווי נקרא הדרך להאנה – HANA ROAD. זהו כביש נופי ומפותל בחלק הצפוני והמזרחי של האי. הדרך נקראת על שם העיירה HANA, למרות שהיא רק ציון דרך על הכביש ואין בה משהו מיוחד. הנסיעה בכביש איטית מאד ויש בו הרבה מוקדי עניין. חופים מעניינים, גנים טרופים, מפלים, מסלולי הליכה. קשה מאד לראות את כולם ביום אחד ולכן ממליצים לצאת לדרך מוקדם בבוקר, להתרכז במספר אתרים מצומצם או לחלק את הדרך ליומיים. אפשר גם להישאר ללון בעיירה האנה ולהמשיך בטיול למחרת. עלות הלינה בהאנה גבוהה מאד ולכן ויתרנו וטיילנו בדרך יומיים. אני חושבת שהיו אלה הימים היפים ביותר שלנו באי. נופים מדהימים ועוצרי נשימה ללא מליצה.

זה מה שמחכה לכם

נקודות עניין בולטות לאורך הדרך –

פאיה – עיירה נחמדה לפני הכניסה לדרך האנה. בתי עץ צבעוניים ושפע מסעדות ובתי קפה. ממליצה על הרשת PAIA FISH MARKET. דגים טריים עם תוספות טובות ובמחירים סבירים. יש במספר מיקומים באיים. אכלנו שם מספר פעמים.

Ho'okipa Beach Park and Lookout – ממליצה לרדת לחוף עצמו ולא להסתפק בתצפית מהמפלס העליון. יש בחוף מושבה של צבי ים ענקיים שהם בעלי חיים בסכנת הכחדה. אסור לגעת בהם ויש לשמור על מרחק 2-3 מ'. בחופים בהם ישנם צבים תמצאו בדרך כלל ריינג'ר ששומר עליהם בקפידה.

מראה החוף מהתצפית

הוואי ידועה בסצנת הגלישה וכאן ראינו מופע גלישה נהדר. הנה לינק לסרטון שהעליתי באינסטגרם. תוכלו לראות בו את החוף הזה והצצה קטנה לחוף השחור והאדום.

עצי אקליפטוס צבעוניים לאורך הדרך עושים לנו שמח בלב.

אקליפטוס מסוג RAINBOW

Twin falls – מומלץ אבל לא הצלחנו. החניה הייתה סגורה מעומס מבקרים.

גן טרופי – גן עדן. גן גדול עם תצפיות מהממות, פרחים, עצים ומפל. מומלץ בחום. הכניסה בתשלום של 20 דולרים לאדם.

Haipua'ena Falls מפל נחמד קרוב לכביש. יש עוד רבים אחרים, חלקם משולבי מסלול.


החוף שחור – שמורת טבע מרהיבה עם חול שחור, לא רחוק מהישוב HANA. מקסים ממש! היה לנו כאן מפגש מרגש עם כלב ים. חובה להזמין מקום בקישור הבא.

מבט לחוף מלמעלה
החוף והאורח

מרגישים גן עדן וחושבים שהגענו לשיא והופ תכף יגיע שיא נוסף.
החוף האדום – או "החוף הסודי" כי ההגעה אליו לא מסומנת ולא קלה. ממליצה לבדוק את תוואי הדרך לפני היציאה. לא מתאים לבעלי פחד גבהים כי כרוך בטיפוס והליכה על שפת מצוק צר. החוף עצמו יפיפה. החול אדום וישנו שובר גלים שיוצר מעין בריכות. הילדים שלי התלהבו מאד ולהלן סשן הצילום. אנחנו חלוקים מה יותר יפה החוף השחור או האדום. טיפ – אל תבואו כמונו בכפכפים. לא מתאים.

החוף האדום מרהיב ביופיו
תראו את צבע החול

ביום השני בדרך האנה טיילנו ב pipiwai trail ו Pools of ‘Ohe’o בפארק Kipahulu. לא נסענו בכביש הרגיל המוביל להאנה אלא נסענו דרך כביש 37 וכביש 31 כנגד כוון השעון. הדרך ברובה טובה למעט המקטע האחרון שהיה בעייתי עם הרבה בורות וחסרים בכביש. בדיעבד לא ממליצה על הדרך הזו. עדיף לנסוע בכביש הרגיל עם כוון השעון.

בפארק שני מסלולים. הקצר – Kuloa Point Trail הכולל תצפית ל-Ohe'o Gulch, למפל ולשפך הנהר והמסלול הארוך Pipiwai Trail.

מפל במסלול

Pipiwai Trail הוא מסלול בדרגת קושי בינונית הכולל טיול ביער טרופי, טיפוס בהמון מדרגות, מפלים ויער במבוק גדול ומשגע. המסלול לקח לנו כשלוש וחצי שעות עם הרבה עצירות לצילום. בדרך עוברים בנקודות תצפית על המפלים Makahiku falls ו-Waimoku Falls. הכניסה לשמורה בעלות 30 דולר לרכב. הכרטיס תקף גם להר הגעש ל 3 ימים.

ראינו עוד המון מפלים, חופים ועיירות נחמדות בדרך להאנה. חלקם ממש על שפת הכביש וחלקם דורשים סטייה קלה ממנו. זו דרך נהדרת ומתגמלת בכל פיתול ובכל פינה מחכה הפתעה.

טיפים כלליים לדרך האנה– צאו לדרך מוקדם ככל האפשר. הצטיידו במיכל דלק מלא ומזון. אין הרבה אופציות למזון לאורך הכביש. יש לזכור שהמסלול קווי ולשריין לפחות שעתיים וחצי לדרך חזרה. לא מומלץ לנהוג בחושך. בחלק גדול מהדרך אין קליטה סלולרית ולכן כדאי להוריד מפות גוגל במצב לא מקוון.

יום רגוע באזור מרכז – דרום האי

ביום הזה שוטטנו מהעיירה שלנו ודרומה עד שהכביש נגמר ואי אפשר יותר, באזור שדות הלבה השחורים. העיירה בה לנו Kihei היא אחת העיירות הנחמדות על קו החוף. אווירה רגועה ותוססת עם שפע בתי קפה, מסעדות, חנויות דוכנים להשכרת ציוד שנורקלינג וגלישה. בקיהי מומלץ לנסות את חופי הים של קיהי, בעיקר Kamaole Beach עם השקיעות המרהיבות. בגזרת האוכל אל תחמיצו את דוכן הסינמון רול. יש גם ללא גלוטן.

חופים דרום הוואי

קצת דרומית ממנה נמצאת Wailea. זו עיירה עשירה יותר עם בתי מידות, מרכזי קניות של מותגי יוקרה, מגרשי גולף וריזורטים מפוארים. כאן גם נמצא המלון Four Seasons בו צולמו הסדרה המצוינת הלוטוס הלבן. החופים בהוואי שייכים לכולם וניתן לעבור גם אם דרך הגישה עוברת בריזורטים. באזור Wailea יש שביל טבעי באורך 2.5 ק"מ לאורך החוף. השביל נקרא WAILEA BEACH PATH והוא עובר בקטע שבין מלון מריוט ועד מלון פיירמונט. מאד נעים ללכת בשביל בעיקר בשעות הפחות חמות. אנחנו הלכנו בחלק ממנו. אחר כך המשכנו דרומה לעוד מספר חופים : Big Beach Little Beach ולבסוף חוף MAKENA הדרומי. באזור זה הייתה פעילות געשית משמעותית והנסיעה עוברת באזור מרהיב של שדות לבה שחורים.

במאווי אפשר לקחת שייט שנרקול לאיים מולוקיני Molokini ולאנאי Lana'i. אנחנו הסתפקנו בשנרקול בחופים הנגישים לרכב.


שקיעה מעל העננים – יום טיול מקסים להר הגעש הלאקלה

ראיתם פעם שמש שוקעת מעל העננים? אם תגיעו לכאן לקראת שקיעה תראו. זה מה שעושים רוב המבקרים והם מצוידים בכיסאות ומזון ולבוש חם וממש מחכים למופע השמש כמו להצגה טובה. אבל בהר הגעש הלאקלה יש גם מסלולי הליכה ותופעות טבע מרהיבות ולכן ממש כדאי להגיע כמה שעות קודם ולטייל באחד המסלולים – לפחות בחלקו.

שקיעה על הר הגעש

אנחנו טיילנו במסלול שנקרא SLIDING SANDS. זה מסלול קווי אל לוע הר הגעש. יורדים כמה שרוצים ואח”כ עולים. ההתחלה נראית קלילה כי היא בירידה אבל את הכול צריך לטפס בעליה וזה ממש לא קל בתנאים של דלילות חמצן. הגובה הוא 3000 מ' ועלולים לפתח מחלת גובה. למודי ניסיון מפסגות קודמות, הצטיידנו מראש בכדורים לטיפול במחלת גובה וחלקנו נטל אותם.
המראות מטורפים!! ממש לא מהעולם הזה. כאילו אנו על כוכב אחר. מכתשים והרים בצבעים אדומים וירוקים עזים. מעולם לא ראיתי נוף כזה. אורך המסלול כ 2.5 מייל לכוון. אנחנו הלכנו בערך 2/3 ממנו וחזרנו. העלייה לוקחת כפול זמן מהירידה.

הר הגעש – מראות שלא מפה

טיפ- מי שמתקשה יכול לעשות תצפית מאד יפה ממרכז המבקרים לאזור המכתש. אחרי המסלול עלינו עם הרכב בנסיעה של שתי דקות אל מרכז המבקרים העליון. כאן על שפת המצוק מתארגנים לצפייה בשקיעה. יחד איתנו עשרות אחרים מאורגנים הרבה יותר טוב, עם תרמוסים, מעילים, שמיכות, נשנושים וכסאות ישיבה.

מתארגנים

ואז היא מתחילה. השקיעה…. ותראו כמה זה מדהים!

HERE COMES THE SUN

יום טיול לצד מערבי וצפוני

כמו בטיול בחוף הדרומי גם כאן מדובר על נסיעה לאורך קו החוף עם עצירה בעיירות נעימות. הצד הזה לטעמי האישי יפה יותר. התחלנו בעיירה להאינה Lahaina שהייתה הבירה הקדומה של הוואי. פה נמצא עץ הבנאיין הגדול והמרשים ובית המשפט הראשון של האי. המקום מאד מתויר ויש בו אווירה תוססת ועם זאת מאד נעים ולא צפוף. בכלל הוואי זה לא יעד צפוף וזה אחד הכייפים הגדולים. בלהאינה יש גם נמל יפה וניתן לצאת ממנו לטיול שייט ואפילו לטיול בצוללת אטלנטיס. היא מזכירה קצת עיירות של תקופת הבהלה לזהב. מבני עץ צבעוניים מארחים מסעדות ובתי קפה. אל תפספסו גלידה מצוינת בחנות של מוצרי האננס maui pineapple store.

מלהאינה המשכנו צפונה דרך מספר חופים שסימנתי לי מראש בהם Kapaula Bay (Napili bay) עם הסלע השחור שמזדקר מהמים, Kaanapali Beach ו Honolua Bay. אלה חופים מוצלחים לשנירקול. בנוהל היה לנו ברכב תיק עם בגד ים ומגבות ושנורקל שסחבתי מהארץ ונהגנו לעצור כשהתחשק לטבילה בים. כיף גדול לרחוץ באוקיינוס ולהפתעתי הרבה גם לא היה קר.

Honolua Bay

ככל שמצפינים הכביש נעשה מפותל יותר והנוף דרמטי יותר כשההרים הירוקים ממש קרובים לשפת הכביש. המשכנו עד לגייזר Nakalele Blowhole. גייזר ימי מרהיב שמשפריץ סילון מים עצום בכל כמה שניות ויוצר קשת מרהיבה. חלקנו ירד עד למטה לגייזר וחלקנו הסתפק בצפייה מלמעלה. בשני המקרים זו חוויה מרנינה!

גייזר ימי

מנהלות

טיסות

7 טיסות היו לנו ( קשים חייו של התייר…)

 • ת"א – לוס אנג'לס טיסה ישירה של אל על
 • לוס אנג'לס – מאווי חברת SOUTHWEST. חברת לאו קוסט נוחה ויעילה שמאפשרת 2 מזוודות חינם.
 • מאווי – קאווי חברת SOUTHWEST
 • קאווי – אוהאו (הונולולו) חברת SOUTHWEST
 • הונולולו – לאס וגאס חברת HAWAIIAN. הכבודה בתוספת תשלום.
 • לאס וגאס- לוס אנג'לס חברת SOUTHWEST
 • לוס אנג'לס – תל אביב טיסה ישירה אל על

נוף אפייני – איי הוואי

רכב שכור

5 השכרות רכב היו לנו. בלוס אנג'לס ולאס ולאס וגאס שכרנו דרך אלומה – ALAMO. בבדיקה שעשיתי הם הזולים ביותר לדגם הרכב שרצינו SUV גדול.

באיי הוואי שכרנו דרך AVIS שנתנו את המחיר הטוב ביותר באיים. יש אפשרות לשכור רכב דרך אתר שנקרא טורו TURO. מדובר בהשכרת רכב מאנשים פרטיים שמקצים את רכבם בחלק מהזמן לטובת השכרה. מעין AIRBNB של הרכב. אני קראתי על בעיות אמינות. ישנם משכירים שפתאום מתחרטים ולא משכירים את הרכב. כמו כן לא ברור מה קורה במידה וקורית תקלה מכנית ואם יש גיבוי או החלפה. היו יותר מדי נעלמים לטעמי וזה לא התאים לי בטיול משפחתי שמסגרת הזמן בו הדוקה וברורה. לדעתי מתאים יותר למטיילים "זורמים" שזמנם בידם. בכל אופן העדפנו לשכור רכבים מחברה גדולה עם פריסה טובה.

כיף לנהוג בהוואי

לינה

בלוס אנג'לס לנו במלון Best Western Plus Sunset Plaza Hotel.

מלון נחמד מרשת בסט ווסטרן בשדרות סנסט בהוליווד. המיקום נוח. הסביבה בטוחה. חדרים מרווחים הכוללים מקרר ומיקרוגל ובריכת שחיה יפה בחצר פנימית בסגנון ספרדי. ישנו חניון מקורה צמוד בעלות סבירה של 27 דולר ליום.

הלינה בהוואי יקרה מאד. ישנם ריזורטים מפוארים כמו ה FOUR SEASONS, בו צולמה הסדרה הלוטוס הלבן (והיה השראה לנסיעה) שלינה בהם יכולה להגיע ל 2000 דולר ללילה. זה ממש לא בתקציב שלנו. למי שמחפש פאר, השמיים הם הגבול. אנחנו באנו עם תקציב צנוע יותר ולכן השתדלנו ללון ברזורט/ קומפלקס דירות מרוהטות ומצוידות. גם זה לא זול – בין 400 ל 500 דולר ללילה. כבר אמרתי שיקר בהוואי? 😅. לנו כמשפחה נוח ללון בדירה הכוללת מטבח ומתקני כביסה. בעיקר בשהות ממושכת. במתחמים הללו אין שרות ניקיון יומי, אך יש מתקני ספא, חדר כושר ובריכת שחיה. באחד מהם הייתה גם מסעדה טובה (ויקרה).

במאווי התארחנו ב Castle Kamaole Sands

ההזמנה נעשתה בבוקינג. מדובר בקומפלקס דירות נופש נחמד סביב בריכה יפה. נמצא בקיהי KIHEI במרחק חציית כביש מחוף ים מטופח. לקחנו דירת שני חדרי שינה וסלון. יש לציין שמדובר בדירות נופש בבעלות פרטית וחברת אחזקה מטפלת בהשכרה. יש הבדלים בעיצוב ובמתקנים בין הדירות השונות. בתחילה קיבלנו דירה עם מיזוג בעייתי ואחרי התעקשות מנומסת אך אסרטיבית היא הוחלפה לדירה מצוידת וממוזגת כהלכה. אם תרצו לבחור יחידה מסוימת, יש אפשרות לכך בתוספת תשלום באתר החברה.

רזורט מאווי

בקאווי התארחנו בריזורט המקסים Kauai Coast Resort at the Beachboy בעיר kapaa.

הריזורט מנוהל בדומה למלון. יש דירות במגוון גדלים והן אחידות בעיצוב. במקום גם בריכה נהדרת, ג'קוזי, חדר כושר ומסעדה. הדירה הייתה נוחה מאד, נקיה, מרווחת ומצוידת כהלכה. ממליצה בחום. יש לציין שהמבנה בן 3 קומות ללא מעלית. אנחנו קיבלנו יחידה בקומת קרקע עם יציאה לגינה מה שהיה נעים ונוח. אם יש לכם בעיית נגישות כדאי לציין זאת בהזמנה.

בהונולולו לא מצאתי מקום שענה על הדרישות שלנו שהיו 2 חדרי שינה, אחד מהם עם מיטות נפרדות לילדים, מיזוג בכל החדרים ומחיר סביר. לכן בחרנו במלון רמדה פלזה בוויקיקי. המלון ממוקם מצוין. מרחק 5 דקות הליכה מחוף וויקיקי. חניון בתשלום סביר. מיטות מאד נוחות. מיקרו ומקרר בחדר. העיצוב של המלון די מיושן אך הוא מתוחזק טוב מאד, למעט מזגנים מרעישים. בהוואי עדיין תמצאו במקומות רבים מזגני חלון מיושנים. כמעט ולא הפעלנו את המזגן בגלל הרעש. בחדר של הילדים המזגן היה טוב יותר. למזלנו מזג האוויר היה נעים ולא חייב הפעלת מזגן בלילה, אבל עד שאלה יוחלפו ההמלצה מסויגת.

בלאס וגאס לנו במגדל טרמפ TRUMP LAS VEGAS. מלון נהדר בחלק הצפוני של הסטריפ מול הפאשן מול. 5 דקות הליכה ברגל ממלון ונציה – וניישן. היינו מרוצים מאד. חדרי המלון מרווחים ומצוידים במטבחונים עם כיריים, מקרר ומיקרו. (כלים יסופקו חינם לאחר בקשה). יש במלון מסעדה טובה במחירים סבירים. בריכת השחיה יפה ויש כמובן גם חדר כושר. זה מלון ללא עישון וללא קזינו. עבורנו זה היה יתרון ענק. את ההמולה של וגאס מרגישים בביקורים במלונות אחרים על הסטריפ וחוזרים למלון לשקט ושלווה. למלונות נוספים בלאס וגאס

הדרכה והכנה

בהכנת הטיול נעזרתי בספר של סיגלית בר על איי הוואי ובקבוצת הפייסבוק הוואי והאיים. כמו כן נעזרתי בפוסטים על הוואי בבלוג הנהדר והאינפורמטיבי צפל- תור.

לא לקחנו סיורים מודרכים. הם מאד יקרים. קניתי את הקבצים על הוואי באפליקציה GyPSy. זה מדריך קולי שמלווה את הנסיעה ונותן הסברים על המקומות בהם חולפים. המדריך מציע היכן לעצור ונותן חומר רקע על ההיסטוריה והתרבות. מצאנו אותו יעיל ביותר למרות שאם תיסעו באותה הדרך מספר פעמים, הוא יחזור על עצמו. ילדיי טענו שהוא קצת חופר.

זו לא טעות – גם זה בהוואי. בפוסט הבא

לחלק ב של הטיול באי קוואי

לחלק ג של הטיול בהונולולו והאי אוהאו

מוזמנים להתרשם מטיולים נוספים שלנו בארה"ב בעמוד אמריקה בבלוג.

לקבלת עדכון על הפוסט הבא מוזמנים להירשם לבלוג ⬇️

עד הטיול הבא…

איריס

11 Comments

 1. איזה כיף! מזכיר נשכחות מהטיול שלנו להוואי. והכתיבה שלך נפלאה כרגיל, והצילומים מקסימים. נו, היכן הפרק הבא?…..

  Liked by 1 person

 2. טיול של הלייף! היה לכם גיוון נופי של מראות בלתי נשכחים וגם חשיפה לתרבות חדשה. קראתי בשקיקה ומקווה להגיע פעם.

  Liked by 1 person

 3. איריס יקרה, איזה טיול מופלא!
  המראות באמת עוצרי נשימה ואני מצדיעה לך בגדול על הטיפוס אל לוע הר הגעש!
  כשהייתי ילדה, אהבתי לצייר בנות הוואי עם חצאיות קש ושרשרות פרחים וחלמתי לראותן במציאות… האם ראיתם אותן?
  מחכה לקרוא על המשך הטיול! ואולי אולי, יום אחד גם אני אגיע לשם…
  שירלי

  Liked by 1 person

  1. תודה רבה! האמת שרואים אותן רק במופעי הלאו. אלה מופעי ריקוד עממיים. ראינו אחד כזה באי אוהאו עליו אספר בפוסט הבא 😀

   אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s